اعلام نتایج کنکور 1400 : زمان اعلام نتایج،نحوه مشاهده کارنامه کنکور

اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۰ در دو مرحله اولیه و نهایی اعلام می شود .داوطلبان برای مشاهده نتایج می توانند وارد سایت سازمان سنجش شوند و با وارد کردن اطلاعات خود از قبیل : شماره داوطلبی یا شماره پرونده  کارنامه اولیه خود را مشاهده کنند .
مرحله اول  نتایج حدود یک ماه پس از آزمون منتشر می شود و وضعیت رتبه تمامی داوطلبان اعم از داوطلبان آزاد و سراسری مشخص می شود. داوطلبان پس از مشاهده نتایج اولیه کنکور خود می توانند با استفاده از دفترچه انتخاب رشته ای که روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد کد محل های دانشگاه های مورد نظر خود که متناسب با علاقه و رتبه آن ها است انتخاب کنند. دوره هایی که داوطلبان می توانند برای آن ها انتخاب رشته کنند شامل دوره های :روزانه،شبانه،پردیس خودگردان،غیرانتفاعی و پیام نور است .

اعلام نتایج کنکور 1400

نتایج اولیه آزمون سراسری  1400

پس از برگزاری آزمون سراسری سازمان سنجش پاسخنامه داوطلبین را تصحیح کرده وکارنامه آن ها را در سایت منتشر می کند. داوطلبان می توانند با وارد شدن به سایت سازمان سنجش اطلاعات احراز هویت را وارد کرده و کارنامه کنکور خود که شامل رتبه ،درصد پاسخ گویی دروس ،سهمیه و مجاز شدن در انتخاب رشته دوره های خود را مشاهده کنند.

چگونه کارنامه کنکور خود را مشاهده کنیم ؟

پس آنکه خبر اعلام نتیاج آزمون سراسری را شنیدید در زمان مشخص شده وارد سایت سازمان سنجش شوید.نتایج اولیه کنکور به صورت آنلاین برای شما قابل مشاهده است .

مراحل گام به گام  مشاهده نتایج کنکور ۱۴۰۰

پس از جست و جوی سایت سازمان سنجش از قسمت منوی سایت در سمت راست گزینه سراسری را انتخاب کنید

سپس گزینه اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری ۱۴۰۰ را انتخاب کنید

سه روش انتخابی برای وارد شدن به سایت وجود دارد

۱_شماره داوطلبی،شماره شناسنامه،سال تولد

۲_شماره پرونده، کدرهگیری ۱۶ رقمی که در رسید ثبت نام شما قرار دارد و شماره  شناسنامه

۳_شماره شناسنامه،شماره پرونده، شماره سریال شناسنامه

پس از آنکه داوطلب رتبه،تراز و نمره نهایی خود را از اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۰ مشاهده کرد می تواند نسبت به انتخاب رشته اقدام کند. دیدن نتایج اولیه کنکور برای انتخاب رشته داوطلب می تواند بسیار کمک کننده باشد علاوه بر آن فاکتور های مهم دیگری نیز وجود دارد مانند :علاقه،استعداد و توانایی،میزان شهریه پرداختی دانشگاه همراه با بررسی هزینه رفت و آمد و در صورت دور بودن از محل زندگی هزینه خوابگاه،روحیه دانشجو و توان او برای زندگی با افرادغریبه و بررسی مسافت محل قرار گیری دانشگاه تا ممحل زندگی دانشجو.

انتخاب رشته نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۰

داوطلبین پس از مشاهده نتایج کنکور باید از روی سایت سازمان سنجش دفترچه انتخاب رشته را دریافت کنند سپس با توجه به میزان رتبه و علاققه خود رشته های مناسب را انتخاب کنند و با وارد کردن کد محل های دانشگاه های انتخابی ،انتخاب رشته خود را ثبت کنند. توجه داشته باشید تا کد ۱۶ رقمی رهگیری را دریافت نکرده اید انتخاب رشته شما ثبت نهایی نشده است. داوطلبین می توانند کد ۱۵۰ رشته را در دفترچه کنکور ۱۴۰۰ ثبت کنند .

اعلام نتایج کنکور 1400

مرحله دوم اعلام نتایج نهایی کنکور۱۴۰۰

داوطلبانی که با کمک نتایج اولیه آزمون راسری رشته های مورد علاقه خود را انتخاب کرده اند در انتظار نتایج نهایی آزمون هستند. تا بدانند در کدام دانشگاه پذیرفته شده اند و یا هیچ دانشگاهی پذیرش آن ها انجام نداده است و این موضوع ممکن است به دلیل انتخاب رشته نادرست باشد.

چگونه نتایج نهایی آزمون سراسری ۱۴۰۰ را مشاهده کنیم ؟

برای مشاهده نتایج نهایی کنکور۱۴۰۰ مراحل زیر را انجام دهید

۱_وارد سایت سازمان سنجش شوید و از قسمت منو گزینه سراسری را انتخاب کنید

۲_بعد از روی گزینه اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری ۱۴۰۰ کلیلک کنید

۳_با استفاده از یکی از این دو روش نتایج نهایی آزمون خود را دریافت کنید

الف)شماره داوطلبی،شماره شناسنامه و عبارت امنیتی

ب)شماره پرونده،شماره شناسنامه و عبارت امنیتی

کارنامه سبز

بعد از آن که داوطلبان نتایج آزمون را مشاهده کردند سپس کد رشته های مورد نظر خود را انتخاب کردند و پس از چند روز نتیاج نهایی را که دریافت کردند می تواند نسبت به دانشگاهی که در آن پذیرش شده اند اقدام به ثبت نام کنند و در صورتی که از رشته های پذیرفته شده ناراضی اند می توانند منتظر کارنامه سبز خود باشند

سازمان سنجش مدتی پس از نتایج نهایی آزمون سراسری کارنامه سبزی در اختیار داوطلبان قرار می دهند برای کسانی که خواهان بررسی مجدد هستند و یا به دنبال تغییر دوره قبولی از طریق درخواست اشتباه در انتخاب رشته هستند .

زمان اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۰

زمان دقیق اعلام نتایج کنکور ۱۴۰۰ هنوز به طور قطعی مشخص نشده است .در سال گذشته به دلیل وجود بیماری کرونا و به تعویق افتادن های پی در پی آزمون سراسری اعلام نتایج این آزمون نیز به تعویق افتاد در حال حاضر زمان دقیق اعلام نتایج آزمون سراسری ۱۴۰۰ مشخص نشده است.

به اشتراک بگذارید...

مطالب پیشنهادی

توصیه می شود مطالب مشابه در این دسته بندی را مطالعه فرمایید

داوطلبینی که مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ هستند می‌توانند در بازه زمانی تعیین شده برای انتخاب رشته یعنی در ۱۰ الی ۱۳ شهریور برای انتخاب رشته اقدام کنند. برای این کار نیز می‌توانند از دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ کمک بگیرند. در حقیقت سازمان سنجش برای اینکه داوطلبان و قبول شدگان […]

ادامه ...

بعد از اعلام نتایج کنکور ارشد ، نوبت به انتخاب رشته کنکور ارشد ۱۴۰۰ رسیده است. داوطلبان کنکور که به ادامه تحصیل در دانشگاه های سراسری علاقه‌مندند می‌توانند در روزهای ۱۰ الی ۱۳ شهریور ماه برای انتخاب رشته کنکور سراسری اقدام نمایند. افرادی که کارنامه خود را دریافت کرده اند، در صورت مجاز بودن می‌توانند […]

ادامه ...

مدتی پس از آزمون سراسری دفترچه سوالات آزمون و کلید پاسخنامه آنها منتشر می شود. دفترچه سوالات کنکور و کلید انسانی نیز مانند دیگر زیر گروه های ریاضی و تجربی در سایت سازمان سنجش منتشر می شود. شما نیز می توانید سوالات زیر گروه انسانی از قبیل سوالات عمومی،اختصاصی،معارف اسلامی و زبان خارجه را در […]

ادامه ...

افرادی که مشمول سوابق تحصیلی در کنکور هستند شامل کسانی می شوند که دیپلم خود را سال ۸۴ و بعد از آن و مدرک پیش دانشگاهی خود را سال ۹۱ به بعد دریافت کرده اند. این داوطلبان جهت دریافت و مشاهده  و دریافت کد باید به سایت دیپ کد و از طریق آدرس dipcode.medu.ir اقدام […]

ادامه ...

در این مقاله قصد داریم توضیحاتی درباره نحوه برگزاری و ثبت نام و مصوبات جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی را مطرح کنیم در صورتی که شما داوطلبین به دنبال اطلاعاتی از آزمون سراسری و  اینکه کنکور ۱۴۰۱ چگونه خواهدبود هستید به ادامه مطالعه این مطلب بپردازید. دانستن زمان دقیق ثبت نام و آزمون می تواند […]

ادامه ...