برای کنکور ریاضی چه کتابهایی بخوانیم؟ ضرایب دروس

داوطلبان کنکور ریاضی باید ۳ نکته را رعایت کنند برنامه ریزی صحیح ، منابع مطالعاتی و تلاش می باشد. برنامه ریزی هدفمند میتواند به تمام فعالیت های درسی و حتی غیر درسی شما نظم بدهد و تاثیر بسیاری بر روی موفقیت شما ایجاد کند. انتخاب منابع امتحانی نیز بسیار اهمیت دارد.کنکور سراسری هر ساله در تیرماه برگزار میشود و کارت ورود به جلسه آن نیز از ابتدای تیر ماه برای یک هفته از سایت سازمان سنجش میتوانید دریافت کنید. 

برای کنکور ریاضی چه کتابهایی بخوانیم

بهترین منابع دروس عمومی کنکور ریاضی 

ادبیات فارسی 

درس ادبیات فارسی با ضریب ۴ بیشترین ضریب را دارد. داوطلبانی که این درس را در کنکور پاسخ دهند نسبت به بقیه افراد شانس موفقیتشان بیشتر است. میتوانید از گاج نقره ای ادبیات، نشرالگو، سیر تا پیاز استفاده کنید. 

دین و زندگی

درس دین و زندگی دارای ضریب ۳ که بعد از ادبیات بیشترین ضریب را به خود اختصاص میدهد. با مطالعه ۱ ساعت در روز میتوانید درصد بالایی را کسب کنید. کتاب گاج نقره ای دین و زندگی ، نشرالگو، آبی قلم چی را میتوانیم به شما توصیه کنیم. کتاب آبی قلم چی را در صورتی که نیاز به حل تست های بیشتری دارید، این کتاب را به عنوان کتاب دوم و فقط برای حل تست تهیه کنید.

عربی

درس عربی دارای ضریب ۲ می باشد. سوالات به این صورت است که تقریبا ۷ تا ۸ سوال به ترجمه و تعریب مربوط است و در صورتی که تنها به این سوالات پاسخ دهید ۲۸ تا ۳۲ درصد را کسب کردید. می توانیم کتاب های گاج نقره ای، خیلی سبز را به شما توصیه خواهیم کرد. 

زبان انگلیسی

درس زبان انگلیسی دارای ضریب ۲ می باشد و درصد بالای آن میتواند شانس موفقیت در کنکور شما را افزایش میدهد. کتاب های کمکی مبتکران زبان انگلیسی و سیر تا پیاز با حل تست های تالیفی و کنکوری می توانید درصد بالایی را کسب کنید. 

بهترین منابع دروس اختصاصی کنکور ریاضی 

بهترین منابع دروس اختصاصی کنکور ریاضی 

ریاضیات

ریاضیات کنکور شامل دروس ریاضی ۲ ، آمار ، حسابان ، حساب دیفرانسیل و انتگرال ، هندسه ۱ و ۲ ، هندسه تحلیلی و جبرخطی ، جبر و احتمال می باشد. سوالاتی که در این درس می آید کاملا تحلیلی و بهم مرتبط هستند. تسلط بر مباحث بسیار اهمیت دارد و نمی توانید مبحثی را حذف کنید.

 آمار و احتمال

درس آمار و احتمال در کنکور ریاضی نسبتا آسان است که با کمی مطالعه میتوانید بر روی آن تسلط پیدا کنید. برای این درس کتاب گاج نقره ای را پیشنهادمی کنیم. 

جبر و احتمال و ریاضیات گسسته

در مجموع دروس آمار، جبر و احتمال و ریاضیات گسسته ۱۲ تا ۱۵ سوال را در کنکور سراسری به خود اختصاص میدهد. برای این دروس گاج نقره ای و و انتشارت نشر الگو را پیشنهاد می کنیم. 

 حسابان ، ریاضی پایه و دیفرانسیل

برای دروس حسابان ، ریاضی پایه کتاب های گاج نقره ای و انتشارات نشرالگو و برای دیفرانسیل انتشارات تخته سیاه و خیلی سبز پیشنهاد میشود. 

هندسه ۱، ۲ و تحلیلی

برای حل دروس هندسه نیاز به تصویرسازی و تجسم بالا دارید. منابع انتشارات نشرالگو، گاج نقره ای و تخته سیاه می باشد که با مطالعه آنها میتوانید به ۱۵ تست پاسخ دهید. 

ضرایب دروس تخصصی در زیرگروه ها در کنکور ریاضی

ضرایب زیر گروه ۱ در کنکور ریاضی

زیر گروه ۱ کنکور ریاضی شامل رشته های مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی صنایع، مهندسی دریا، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی معماری، مهندسی هوا و فضا و غیره می باشد.

 • ریاضی با ضریب ۴
 • فیزیک با ضریب ۳
 • شیمی با ضریب ۲

ضرایب زیر گروه ۲ در کنکور ریاضی

زیر گروه ۲ در کنکور ریاضی شامل رشته های مهندسی پلیمر، مهندسی شیمی، مهندسی معدن، مهندسی نفت و برخی از رشته های کاردانی و غیره می باشد.

 • ریاضی ضریب ۴
 • فیزیک ضریب ۳
 • شیمی ضریب ۳

ضرایب زیر گروه ۳ در کنکور ریاضی

زیر گروه ۳ در کنکور ریاضی شامل رشته های کاردانی از جمله کاردانی فنی برق، کاردانی فنی شیمی، کاردانی فنی معدن، کاردانی فنی صنایع غذایی، کاردانی فنی عمران و غیره می باشد.

 • ریاضی ضریب ۳
 • فیزیک ضریب ۲
 • شیمی ضریب ۳

فیزیک

در کنکور ریاضی ۴۵ سوال مربوط به درس فیزیک است که بعد از درس ریاضی بیشترین ضریب را به خود اختصاص میدهد. بهترین منابع آموزشی در درس فیزیک برای درک مباحث، کتاب گاج نقره ای و برای حل تست، انتشارات نشرالگو است.

شیمی

در کنکور ریاضی ۳۵ سوال مربوط به درس شیمی است. بهترین منابع برای درس شیمی کتاب مبتکران است که با مطالعه دقیق آن میتوانید به تسلط کافی برسید. انتشارات نشرالگو نیز برای داوطلبانی است که وقت کمتری را میخواهند برای این درس بگذارند.

لازم به ذکر است که بهترین منبع برای کنکور مطالعه و تمرکز بر روی کتاب های درسی می باشد. 

منابع سوالات کنکور سراسری ریاضی

 • زبان و ادبیات فارسی : دهم، یازدهم و دوازدهم
 • دین و زندگی : دهم، یازدهم و دوازدهم
 • عربی : دهم، یازدهم و دوازدهم
 • زبان انگلیسی : دهم، یازدهم و دوازدهم
 • ریاضیات : ریاضی ۱ ، هندسه ۱و ۲ و ۳ ، آمار و احتمال ، حسابان ۱ و ۲، ریاضیات گسسته
 • فیزیک ۱ و ۲ و ۳ 
 • شیمی ۱ و ۲ و ۳ 

به اشتراک بگذارید...

مطالب پیشنهادی

توصیه می شود مطالب مشابه در این دسته بندی را مطالعه فرمایید

درس شیمی یکی از دروس اختصاصی رشته ریاضی در دوه دبیرستان یا همان متوسطه دوم است. همچنین این درس یکی از دروس بسیار مهم در آزمون های سراسری است که سالیانه رتبه های زیادی را جا به جا کرده است. در ادامه این مقاله درباره درس شیمی در کنکور ریاضی و روش‌های مطالعه و تست […]

ادامه ...

کار یک مهندس رشته نقشه برداری مربوط به ایجاد و تحلیل نقشه می باشد. مهندس نقشه برداری داده ها را جمع آوری می کند و داده ها را برای ایجاد نمایش های دقیق بصری از Topography یک منطقه، تجزیه و تحلیل خواهد کرد. همانطور که از نام رشته مشخص است، این رشته مربوط به ساخت […]

ادامه ...

کنکور ریاضی یکی از آزمون های سراسری پرطرفدار در میان دانش آموزان دوره ی دوم متوسطه می باشد. از طریق رشته ی ریاضی و فیزیک و رشته های فنی و حرفه ای می توانید در کنکور ریاضی شرکت کنید. قبولی در رشته ی دلخواه در کنکور ریاضی شاید در ظاهر کمی سخت به نظر بیاید […]

ادامه ...

یکی از رشته های بسیار پرطرفدار که از طریق کنکور ریاضی می شود به آن راه پیدا کرد، رشته مهندسی عمران است. البته مردم بخاطر اهمیت مسکن در ذهنشان ، بیشتر این رشته را با نام راه و ساختمان می شناسند. از جمله کارهایی که مهندسین عمران انجام می دهند می توان به ساختمان سازی، […]

ادامه ...