تحلیل کنکور انسانی 1400 : تحلیل دروس تخصصی و عمومی

تحلیل تحلیل کنکور انسانی ۱۴۰۰ به داوطلبان کمک می کند تا از میزان سختی و آسانی سوالات و نحوه سوالاتی که از دروس داده می شود آشنا شوند و این امر به آن ها کمک می کند که با بررسی آزمون ها خود را در فضای کنکور مجسم کنند تا این فضا برای آنان آشنا باشد و بتواند از میزان استرس داوطلبین بکاهد و در نهایت نتیجه بهتری را برای داوطلب به ارمغان آورد.
فراموش نکنید که برای موفقیت در هر کنکوری نیاز به برنامه ریزی است و مشاوره کنکور با افراد با تجربه است.

تحلیل کنکور انسانی 1400

تحلیل سوالات آزمون به داوطلبین سال بعد این کمک را می رساند که بتوانند به بهترین شکل بررسی کنند و در برنامه ریزی خود میزان سختی و آسانی دروس را در نظر بگیرند و این می تواند نتیجه بهتری را برای آنان رغم بزند. نحوه سوالات کنکور انسانی به ترتیب هر سال بر اساس یک قاعده کلی است بنابراین کارشناسان مشاوره تحصیلی و کارشناسان کنکور هر سال پس از اتمام آزمون سراسری سوالات را بررسی می کنند و میزان دشواری و سطح سوالات را می سنجند.  

سوالات کنکور انسانی

در چند سال اخیر سوالات کنکور زیر گروه انسانی بیشتر به سمت و سوی سوالات مفهومی رفته از بخش هایی از کتاب که ممکن است داوطلبین از آن ها بدون توجوه عبور کنند بیشتر مورد توجه طراحان سوال قرار می گیرد بنا بر این داوطلبان کنکور انسانی بهتر است تمام مفاهیم کتب خود را درک کنند تا بر اساس این درک بتوانند به سوالات آزمون پاسخ دهند.

تحلیل سوالات دروس کنکور انسانی۱۴۰۰

در این مقاله قصد داریم سوالات کنکور انسانی در درروس مختلف را تحلیل کنیم تا بتوانیم به داوطلبان کنکور ۱۴۰۱ کمک کنیم تا آزمون رضایت بخشی را پشت سر بگذارند پس ادامه مقاله را مطالعه کنید:

سوالات ادبیات کنکور انسانی۱۴۰۰

این بخش از سوالات داراری ۲۵ سوال است که به آن ها ۱۸ دقیقه زمان اختصاص داده شده است. به رسم هر ساله سوالات ادبیات در میزان پیش بینی شده آسانی و دشواری داشته است و بخش آرایه،لغت،معنی و قرابت معنایی آن به میزان سال های گذشته دارای دشواری بوده است.

سوالات عربی کنکور انسانی

سوالات عربی کنکور این سال به طوری بود که اگر داوطلب روش های درست پاسخ گویی و تحلیل معنایی را می دانست می توانست به راحتی سوالات را پاسخ دهد سوالات عربی این آزمون در ۲۵ سوال و ۲۵ دقیقه زمان برای آن ها طراحی شده بودند.

سوالات دین و زندگی

سطح سوالات درس دینی مانند هر سال ساده و در حد نرمال بود به طوری که داوطلبین می توانستند در ۱۷ دقیقه زمان به ۲۵ سوال دین و زندگی پاسخ خایی بدهند که ۸۰ درصد آن پاسخ های صحیح بوده است. همچنین در صورتی که داوطلبی جزء اقلیت های دینی بوده است می تواند با انتخاب گزینه اقلیت های دینی در بخش ثبت نام آزمون خود به سوالات دین و زندگی بر اساس دین خود پاسخ دهد.

سوالات زبان انگلیسی کنکور انسانی۱۴۰۰

طبق گزارش های سوالات زبان انگلیسی هر سال ۲۵ سوال و ۲۰ دقیقه برای این بخش از آزمون در نظر گرفته شده است و سوالات این درس در سطح ساده و قابل پاسخ گویی تحلیل شده است و بخش های کلوز تست و گرامر و معنای واژگان به طور متوسط و در حد انتظار طراحی شده است.

سوالات ریاضی کنکور انسانی

متاسفانه در تحلیل سوالت این بخش باید بگوییم که امسال سوالات بخش ریاضی سخت و غیر قابل انتظار طراحی شده بودند و زمان اختصاص داده شده به آن ۲۵ دقیقه برای ۲۰ سوال است و داوطلبان کنکور انسانی باید بدانند پاسخ گویی به درس ریاضی می تواند برای آن ها بسیار حائز اهمیت باشد و در رتبه و تراز آن ها تاثیر چشم گیری داشته باشد.

سوالات اقتصاد کنکور انسانی

به طوری کلی می توان گفت این بخش از سوالات در سال های اخیر از بخش های ساده آزمون است که دارای ۱۵ سوال و ۱۰ دقیقه زمان پاسخ گویی است و مسائل محاسباتی و سوالات مفهومی آن در سطح ساده ای طراحی شده است.

 سوالات زبان و ادبیات فارسی تخصص کنکور انسانی

این بخش از سوالات نیز از بخش های ساده آزمون در نظر گرفته می شود که اکثر سوالات آن که مربوط به درس علوم وفنون تخصصی داوطلبین رشته انسانی است از بخش تاریخ ادبیات گرفته شده و در حد ساده و متوسط است.

سوالات عربی تخصصی کنکور انسانی

این بخش از سوالات دارای ۲۰ سوال است که برای پاسخ گویی به این سوالات مدت زمان ۲۰ دقیقه در نظر گرفته شده است سوالات این در در دو سطح متعادل و ساده طراحی شده است.

سوالات تاریخ و جغرافیا کنکور انسانی

این بخش از سوالات بخش کمکی آژمون محسوب می شوند زیرا سوالات آن ها ساده است داوطلبینی که متون این کتب را به خوبی خوانده باشند می توانند به راحتی به سوالات این بخش از آزمون پاسخ دهند.

سوالات جامعه شناسی کنکور انسانی

سوالات مفهومی و قابل درک برای این درس طراحی شده و در قالب ۲۰ سوال با مدت زمان پاسخ گویی ۱۵ دقیقه در آزمون وجود دارد.

سوالات فلسفه و منطق کنکور انسانی

سوالات این بخش در ۲۵ سوال و مدت زمان ۲۵ دقیقه برای پاسخ گویی به آن ها طراحی شده است و نشان از آن دارد که داوطلبان می تواند در هر یک دقیقه به یکی از این سوالات پاسخ دهند و سوالات این بخش متوسط و ساده بوده اند .

سوالات روانشناسی کنکور انسانی

سوالات این بخش به صورتی طراحی شده است که داوطلبینی که به خوبی بر کتاب خود مسلط بوده اند می توانست به راحتی به سوالات این بخش از آزمون پاسخ دهند و در آن درصد خوبی را کسب کرده باشند .

همانطور که گفته شد تحلیل سوالات آزمون های سال گذشته می تواند به داوطلبین جدید کنکور انسانی کمک کند تا در برنامه ریزی خود دقت کنند و در نهایت در آزمن بهترین نتیجه موفقیت را کسب کنند.

 

به اشتراک بگذارید...

مطالب پیشنهادی

توصیه می شود مطالب مشابه در این دسته بندی را مطالعه فرمایید

در صورتی که داوطلبی در کنکور گروه آزمایشی علوم انسانی شرکت کرده باشد می تواند با مشاهده کارنامه اولیه خود و با توجه به محل های دوره هایی که مجاز شده است مانند: دوره های روزانه، شبانه و… برای انتخاب رشته کنکور انسانی  اقدام کنند. البته فراموش نکنید این کار نیاز به تجربه و تخصص […]

ادامه ...

نام کامل این رشته، علوم قضایی و خدمات اداری دادگستری می باشد. از آنجا که کشور ما کشور اسلامی می باشد. قضاوت بر اساس قرآن و احکام اسلامی انجام می شود. بنابراین لازم است، افرادی که عدالت را بررسی و قضاوت می کنند تسلط کاملی به قوانین و احکام اسلام داشته باشند. مباحث این رشته شباهت  […]

ادامه ...