دفترچه سوالات و کلید کنکور تجربی : لینک دانلود سوالات کنکور

هر ساله بعد از برگزاری آزمون سراسری دفترچه سوالات آزمون در زیر گروه های مختلف ریاضی،تجربی،انسانی،زبان و هنر روی سایت سازمان سنجش قرار میگیرد. همچنین کلید پاسخنامه این سوالات نیز روی سایت سازمان سنجش قرار میگیرد و داوطلبان کنکور تجربی می توانند با وارد شدن به این سایت و وارد کردن اطلاعات احراز هویتی خود دفترچه سوالات وکلید کنکور تجربی  1400 را مشاهده کنند. در ادامه دفترچه سوالات وکلید کنکور تجربی را می توانید از این سایت دانلود کنید.

سوالات کنکور تجربیلینک دانلود
سوالات عمومی کنکور تجربیدانلود
سوالات اختصاصی کنکور تجربیدانلود
سوالات معارف اقلیت های دینی و زبان های خارجهدانلود
سوالات بهیاریدانلود

دفترچه سوالات آزمون

دفترچه سوالات آزمون زیر گروه تجربی شامل دفترچه سوالات عمومی، اختصاصی، معارف و اقلیت‌های دینی و زبان‌های خارجه و سوالات بهیاری است. سوالات عمومی شامل : ادبیات، عربی، دینی و زبان است و دفترچه اختصاصی شامل: ریاضیات، زیست شناسی، زمین شناسی، شیمی و فیزیک است.

دفترچه سوالات و کلید کنکور تجربی

اعتراض به پاسخنامه

پس از آنکه دفترچه سوالات و کلید پاسخنامه آن ها منتشر شد.سایت سازمان سنجش بخشی را برای اعتراض به کلید سوالات اختصاص می دهد و داوطلبان می توانند با بررسی دقیق سوالات و یافتن پاسخ صحیح در خواست اعتراض خود را ثبت کنند تا به آن ها رسیدگی شود.

تخمین رتبه و تراز

دفترچه سوالات آزمون به این دلیل روی سایت قرار می گیرند که داوطلبان بتوانند به کمک پاسخنامه کلیدی آزمون تراز،رتبه و درصد دروس خود را تخمین بزنند. در حقیقت از طریق این سوالات و پاسخنامه واطلبین می توانند پاسخ سوالات خود را با آن مقایسه نمایند. همچنین این مسئله به کارشناسان و تحلیل گران کنکور کمک می کند تا سوالات آزمون را بررسی کنند.

بررسی سوالات آزمون

بررسی سوالات آزمون توسط کارشناسان و مشاوران و اساتید کنکور به داوطلبان کمک می کند که بتوانند پاسخ های خود را مقایسه کرده و درصد کسب کرده خود در کنکور را تخمین بزنند. همچنین تحلیل سوالات توسط کارشناسان کنکور و تعیین میزان دشواری و آسانی و متوسط بودن آن ها می تواند به داوطلبان سال های بعد کمک کند تا با توجه به سطح سوالات برای مطالعه دروس خود برنامه ریزی کنند. هرچه میزان تخمین سطوح سوالات به واقعیت آن ها نزدیک تر باشد برنامه ریزی داوطلبان نیز دقیق تر است .
یکی از راه های رسیدن به موفقیت و کسب رتبه وتراز خوب در آزمون سراسری مطالعه آزمون های سال قبل است و همچنین تحلیل سوالات می تواند در رسیدن به هدف به داوطلب کمک برساند.

انتخاب رشته

هنگامی که داوطلبان بتوانند سوالات آزمون خود را  بررسی کنند و رتبه حدودی خود را تخمین بزنند می توانند نسبت به رشته و دانشگاه مورد نظر خود تفکر بیشتری بکنند. برای مثال زمانی که داوطلبی علاقه مند به پذیرش در دانشگاه صنعتی شریف است پس تخمین رتبه خود می تواند احتمال پذیرش در این دانشگاه را به طور تقریبی بررسی کند. در صورتی که رتبه و تراز تخمین زده شده توسط داوطلب به رتبه و تراز واقعی او که مدتی پس از آزمون روی کارنامه آن در سایت سازمان سنجش منتشر می شود نزدیک تر باشد وی انتخاب رشته آسان تر و موفق تری خواهد داشت.
انتخاب رشته یکی از مسائل مهم بعد از آزمون است که مهم است تمامی داوطلبان شیوه صحیح این کار را بدانند و با آن آشنا باشند تا با توجه به سطح رتبه کسب شده در آزمون سراسری توسط خود داوطلب بتواند بهترین رشته و بهترن دانشگاه پذیرفته شود و به هدف نهایی خود یعنی رسیدن به مرحله موفقیت برسد. همچنین مهم است که داوطلب در رشته ای تحصیل کند که از ابتدا شوق آن در وجودش بوده است زیرا اگر چنین نباشد تحصیل برای داوطلب بسیار سخت و طاقت فرسا می شود و از او صلب حوصله و توان می کند.

با توجه به نکات ذکر شده داشتن سوالات آزمون می تواند برای داوطلبان کنکور چه د همان سال و چه در سال های بعد مفید و موثر واقع شود.  

به اشتراک بگذارید...

مطالب پیشنهادی

توصیه می شود مطالب مشابه در این دسته بندی را مطالعه فرمایید

رشته دندانپزشکی یکی از رشته‌های پرطرف‌دار رشته علوم تجربه است که مانند پزشکی و داروسازی طرف‌داران زیادی دارد. مسلماً بسیاری از دانش‌آموزان با رؤیای تحصیل در رشته دندانپزشکی به تحصیل در رشته علوم تجربه پرداخته‌اند. به همین دلیل رقابت بر سر نشستن بر صندلی این رشته در دانشگاه‌های برتر کشور سخت و دشوار است.به همین […]

ادامه ...

زیست کنکور از دروس اختصاصی دانش آموزان رشته تجربی می باشد که دانش آموزان ۳۶ دقیقه باید بتوانید ۵۰ سوال زیست پاسخ دهید. سوالات زیست براساس منابع نظام جدید می باشد یعنی دانش آموزان زیست پایه ۱۰، ۱۱ و ۱۲ را مطالعه کنند. از مهم ترین نکاتی که دانش آموزان باید به آن توجه کنند […]

ادامه ...

چهار رشته پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و دام پزشکی پرمتقاضی ترین رشته های کنکور تجربی می باشند.  رشته ی دامپزشکی برای موفقیت به علاقه ی زیاد به حیوانات نیاز دارد. اگر حیوانات را دوست ندارید و هدفتان چیز دیگری است. اصلا به این رشته نروید زیرا فقط با حیوانات در ارتباط هستید. شاید جالب باشد که […]

ادامه ...

تخصص دندانپزشک در زمینه تشخیص و درمان بیماری های دهان و دندان می باشد و وظیفه آن حفظ سلامت دهان و دندان است. رشته دندانپزشکی در مقطع دکترای عمومی درباره نحوه رعایت بهداشت و پیشگیری و درمان بیماری های دهان و دندان می باشد. دندانسازی نیز جزئی از دندانپزشکی است. دانشجویان دندانپزشکی بهتر است که […]

ادامه ...