مرکز مشاوره کنکور در قزوین : کجا برم؟

با توجه به اهمیت کنکور در تعیین سرنوشت بسیاری از دانش‌آموزان در ایران، مراکز مشاوره کنکور زیادی در سراسر ایران راه اندازی شدند که در این مسیر به دانش‌آموزان جهت رسیدن به اهداف خود در این مسیر مشاوره و راهنمایی می‌دهند.
مراکز مشاوره کنکور متناسب با امکانات موجود در هر استان تقریباً در تمامی شهرها وجود دارند. شهر قزوین نیز از این موضوع استثنا نیست. در این مقاله می‌خواهیم در خصوص مرکز مشاوره کنکور در قزوین برایتان صحبت کنیم. پس اگر شما نیز به دنبال یک مرکز مشاوره کنکور خوب در قزوین هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مرکز مشاوره کنکور در قزوین

مرکز مشاوره کنکور در قزوین

شهر قزوین به دلیل وجود دانشگاه‌های زیاد و وجود دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) و دانشگاه آزاد قزوین که هر دو از اعتبار خوبی در سطح کشور و جهانی برخوردار هستند، یکی از شهرهایی است که هرساله دانشجویان زیادی را می‌پذیرد. همچنین با توجه به کوچک بودن شهرهای اطراف بیشتر مؤسسات مرکز مشاوره کنکور در قزوین از امکانات بهتری نسبت به شهرهای کوچک‌تر برخوردار هستند. اما این مراکز چه امکاناتی را در اختیار دانش‌آموزان و داوطلبین کنکور قرار می‌دهند؟

خدمات مرکز مشاوره کنکور در قزوین

هر مرکز مشاوره ممکن است امکانات متفاوتی را در اختیار داوطلبین قرار دهد. اما برخی امکانات جز الزامات یک مرکز مشاوره خوب در قزوین است. این امکانات شامل موارد زیر است.

مشاور تحصیلی و مشاور کنکور

اولین چیزی که هر مرکز مشاوره کنکور یا تحصیلی باید داشته باشد، وجود مشاور یا مشاوران تحصیلی با تجربه در این زمینه می‌باشد. زیرا از اسم این مؤسسات نیز پیداست که باید در زمینه تحصیلی و کنکور به داوطلبین و خانواده‌های آن‌ها مشاوره تخصصی دهند. مشاوره‌ها باید در زمینه‌های مختلف باشد. مشاوره تحصیلی شامل مشاوره به دانش‌آموزان و خانواده‌های آن‌ها برای افزایش بازدهی دانش‌آموزان در امتحانات پایان سال، امتحانات نهایی دبیرستان که می‌توانند روی رتبه کنکور مؤثر باشد. مشاوره کنکور که می‌تواند بر اساس خواسته یا نیاز هر فرد از سال‌های قبل کنکور آغاز گردد و مربوط به مباحث متفاوتی باشد.

مشاور کنکور شامل چه مواردی می‌شود؟

مشاوره کنکور می‌تواند شامل:

 • شخصیت شناسی
 • مدیریت زمان
 • مدیریت استرس
 • ارائه برنامه درسی
 • ارائه روش‌های تست زنی
 • آموزش روش‌های کاربردی مطالعه
 • تعیین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت درسی
 • پیگیری عملکرد و نتایج داوطلبان
 • تحلیل نتایج آزمون‌های آزمایشی
 • ایجاد انگیزه در داوطلبان
 • مشاوره با خانواده داوطلبان در صورت نیاز
 • ارائه گزارش پیشرفت تحصیلی به خانواده داوطلبان
 • و …

موارد بالا همگی به صورت اجزای یک پازل عمل می‌کنند. مشاوران کنکور باید در تمامی موارد بالا تجربه و مهارت داشته باشند، زیرا که آنچه به دست آن‌ها سپرده شده است، سرنوشت فرزندان این مملکت است. نقش مشاوره تحصیلی و مشاوره کنکور در سرنوشت این افراد بسیار زیاد است زیرا که آن ها وظیفه هدایت داوطلبان را به سمت مسیری درست دارند.

وظیفه یک مشاور کنکور تنها کمک به دانش‌آموزان برای رسیدن به رتبه برتر نیست. مشاوره تحصیلی و کنکور باید با استفاده از دانش و تخصص خود افراد را در مسیری قرار دهد که فرد مجبور نباشد بعد از مدتی به دلیل اشتباه بودن انتخاب مسیر راه رفته را از ابتدا طی کند. چه بسا افرادی که با رتبه‌های بالا و تک رقمی مسیری را طی کرده‌اند که در میانه راه یا حتی در انتها مجبور به تغییر مسیر و شروع از ابتدا شده‌اند.

همچنین یک مشاوره با تجربه باید بحث سلامت روان دانش‌آموز خود را در نظر بگیرد. بحث استرس از مواردی است که می‌تواند سلامت جسمی و روانی فرزند شما را تحت شعاع قرار دهد. ازآنجاکه سلامت فرزند شما از کنکور بالاتر است، یک مشاور خوب باید در زمینه‌های مدیریت استرس و زبان بدن اطلاعات کاملی داشته باشد. زیرا ممکن است افرادی به دلیل درون‌گرا بودن قادر به بیان احساسات و فشار درونی خود نباشد. اینجاست که وجود یک مشاور آگاه و با تجربه می‌تواند به شما و فرزندتان در رسیدن به اهداف تحصیلی با حداقل میزان یا بدون آسیب کمک نمایید.

به کدام مرکز مشاوره کنکور در قزوین مراجعه کنیم؟

اگر شما نیز یک دانش‌آموز یا داوطلب کنکوری هستید و یا فرزند شما در این گروه قرار می‌گیرد، شاید شما نیز به فکر دریافت مشاوره در این زمینه باشید. دپارتمان مشاوره بابایی منش یکی از مراکز مشاوره در قزوین است که با مشاورین و مدرسین با سابقه و با تجربه می‌توانند به شما در این زمینه مشاوره دهد. حتی اگر شما قصد تحصیل در خارج را دارید، در این مرکز برای تحصیل در خارج نیز مشاوره داده می‌شود.

به اشتراک بگذارید...

مطالب پیشنهادی

توصیه می شود مطالب مشابه در این دسته بندی را مطالعه فرمایید

هنگامی که نام رشته علوم تربیتی مطرح می شود،ممکن است تعداد زیادی از افراد این تصور را داشته باشند که این رشته نیز به معنای همان رشته تربیت معلم است. درحالی که اینطور نیست این دو رشته شباهت زیادی به یکدیگر دارند اما در عین حال از یک دیگر متفاوت اند. در ادامه به معرفی […]

ادامه ...

رشته تحصیلی رادیو تراپی رشته ای است که متخصصان فارغ التصیل از این رشته می آموزند چگونه اشعه ایکس و مواد رادیو اکتیو تولید کنند. شیوه پرتو درمانی یا رادیوتراپی در درمان برخی سرطان ها مورد استفاده قرار می گیرد. افراد متخصص در این رشته می توانند در مکان های درمانی مانند درمانگاه ها و […]

ادامه ...

رشته علوم و مهندسی صنایع غذایی یکی از رشته های پر کاربرد و پر درآمد است. این رشته از زیر شاخه های رشته های تجربی و ریاضی است که تعداد داوطلبان آن نیز متعادل است. افراد داوطلبان در آزمون های زیر گروه های علوم تجربی و ریاضی می توانند پس از اعلام نتایج آزمون سراسری […]

ادامه ...

امروزه تعداد علاقه مندان به رشته تجربی افزایش یافته است. همچنین تعداد داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری این رشته نیز بیش از داوطلبان زیر گروه های دیگر است. اما در برابر افرادی هستند که علاقه به ورود به رشته های بدون کنکور علوم تجربی دارند. در ادامه این مقاله به معرفی رشته های بدون […]

ادامه ...

برق یکی از انواع انرژی است. انرژی مهمترین سرمایه هر کشوری است . برای تولید و مشخص کردن میزان مصرف انرژی برق به متخصصانی نیاز است که در این زمینه تحصیل کرده باشند. بنابراین رشته مهدسی برق یکی از رشته های مهم در سطح کشور ها است زیرا برق یکی از ارگان های اقتصاد و […]

ادامه ...