سوالی دارید؟

جستجو کنید...

برای قبولی در کنکور، تسلط کامل بر کتب درسی مدرسه الزامی است. اما این مسئله به این معنا نیست که هیچ نیازی به کتاب های دیگر برای تکمیل آنچه که یاد گرفته اید، نیاز نیست. بنابراین سعی کنید حتما در خصوص اینکه چه کتاب کمک آموزشی بهتر است، از مشاوره کنکور خود سوال کنید.

این دانش اموزان باید ۳ کار را در وقت باقی انجام دهند :اول اینکه دروس پیش دانشگاهی خود را به‌طور کامل و دقیق مطالعه کنند. با توجه به اهمیت دروس پیش و سوالات زیاد ان در کنکور دوم اینکه درس‌های پایه خوانده نشده را سریعاً مطالعه و تست بزنند و به حد قابل قبولی برسانند؛ و سوم باید به مرور و رفع اشکال پایه و پیش از قبل خوانده شده بپردازند و انها را بازیابی کنند.

سعی کنید بجای حفظ آیات و پیام‌ها از طریق استفاده از لغات کلیدی به پاسخگویی اینگونه تست‌ها بپردازید.

بجای فراگیری لغات از روش‌های حذف گزینه با توجه به قواعد ساختاری زبان عربی بهترین روش و مطمئن‌ترین راه برای حل تست‌های ترجمه است.

چون عوامل عدم تمرکز در بازه زمانی پیوسته وجود ندارد و هنگام مطالعه وقفه ای وجود ندارد و فکر انسان دچار پراکندگی نمی‌شود.

از دیدن مطالب غیر بی ربط تلویزیون، گوش دادن موسیقی قبل از مطالعه یا بازی‌های رایانه ای خود داری کنید و سعی کنید محیط اتاقتان بدون پوسترهای غیر مرتبط باشد.

ناشی از عدم تمرکز و عدم زمانبندی به ساعت مطالعه است. برای مثال هر ده صفحه هفتاد دقیقه اینطور فکر انسان از هوش هیجانی استفاده می‌کند و قابلیت دریافت اطلاعات بیشتر می‌شود.

برای دروس عمومی بهتر است چون خیلی از مباحث دروس اختصاصی قابلیت استفاده از روش شناور را ندارد

به تعداد بالایی تست از هر مبحث که در یک بازه زمانی طولانی حل گردد یعنی اگر ۷۰ تست مد نظر باشه روزی ۱۰ تست حل گردد

برای اینکه بتوانید به تست‌های املا پاسخ صحیح دهید باید اولا واژگان انتهای کتاب هرسه کتاب ادبیات را به خوبی یاد بگیرید و در ضمن درس‌های واژگان کتاب زبان فارسی۳ را به خوبی یاد بگیرید و به مباحث گروه کلمات، املای همزه، مطابق‌های املایی توجه ویژه ای داشته باشید و همچنین سوالات کنکور سال‌های گذشته را هم حل کنید.