معرفی بهترین موسسه مشاوره کنکور

وقتی فردی برای دریافت مشاوره چه در زمینه فردی  یا درسی به مشاوره مراجعه می کند، مسلما درصدد پیدا کردن شخصی است که او را در رسیدن به اهداف یا حل مسائلش یاری نماید. به همین دلیل انتخاب یک موسسه مشاوره کنکور خوب نیز برای دانش آموزان از اهمیت زیادی برخوردار است، زیرا که دانش آموز می خواهد با بهره گیری از راهنمایی ها مشاور خود مسیر زندگی خود را به درستی تعیین و طی کند. در این مقاله سعی کرده ایم تا ویژگی های یک مشاور کنکور خوب و بهترین موسسه مشاوره کنکور را برایتان شرح دهیم.

مشاوره تحصیلی کنکور

قدرت ایجاد روابط بین فردی خوب

یک مشاور قوی باید بتواند با افراد با ویژگی های مختلف ارتباط مناسبی برقرار کرده و به خوبی شرایطشان را درک نماید. این امر به ویژه در کار با دانش آموزان بسیار اهمیت دارد. یک مشاور خوب شنونده خوبی نیز هست و با خوب شنیدن سعی در خوب درک کردن برای رسیدن به مسیر درست را دارد.

اطلاع از منابع درسی

یکی از بخش های مهم یک مشاور خوب کنکور، اطلاع کافی ودقیق از منابع آموزشی و آشنایی با انواع کتاب های تست و کمک آموزشی است. یکی از هزینه ها برای هر دانش آموز کنکوری ، هزینه کتاب های تست و … است . یک مشاور خوب با شناخت درست از کتاب اموزشی ، و معرفی کتاب های درست، باعث کاهش هزینه های اضافی دانش آموز و خانواده های آنان می شود.

برنامه ریزی درسی متناسب با هر دانش آموز

یک شماور باتجربه و ماهر می داند هر دانش آموزی با دیگری متفاوت است، از این رو برای همه یک نسخه نمی پیچد و یک برنامه و روش درس خواندن را به همه دانش آموزان پیشنهاد نمی دهد. پس این موضوع را بادقت بررسی کنید، اگر با دوستان خود به یک مشاور مراجعه کردید، این موضوع را با دقت بررسی کنید که به هرکدام با ویژگی های متفاوتی که دارید چه برنامه داده و چه روشی را برای درس خواندن پیشنهاد داده است.

اطلاع از مباحث انگیزشی

یک مشاور باتجربه می داند که دانش آموزان به دلیل فشار ناشی از کنکور و شرایط رقابتی و مقایسه ای  قبل آن ممکن است نا امید و خسته شوند. پس نیاز است که دانش آموزان را با مهارت خود ، با انگیزه و شاداب نگاه دارد. از این رو تسلط به مباحث انگیزشی متناسب با افراد مختلف، یکی از ویژگی های یک مشاور باتجربه است.

با نظم و جدی

یک مشاور حرفه ای می داند که در کنار درک دانش آموز باید جدی و بانظم باشد. فردی که خودش در برگزاری منظم جلسات مشاوره، سهل انگاری نماید، دیگر نمی تواند بر مدیریت و رهبری دانش اموز مسلط شود. وجود مشاوران منظم و متعهد در یک موسسه و نظارت بر این نظم و تعهد یکی از موضوعاتی است که یک موسسه مشاوره کنکور را از دیگر موسسات متمایز می نماید.

پس با دیدن اینکه مشاوره شما در کار خود سستی می کند و یا بارها جلسات مشاوره را به تاخیر می اندازد، و موسسه به این موضوع به سرعت و جدی رسیدگی نمی نماید، مشاور  و موسسه ی مشاوره خود را تغییر دهید.

همکاری و ارتباط با والدین

والدین از دلسوزترین افراد برای فرزندانشان هستند. اما ممکن است به دلایلی از شرایط فرزندان خود مطلع نباشند. به همین دلیل هم ارتباط مشاور با والدین از ویژگی های مهم یک مشاور باتجربه است. زیرا مهم است که والدین از شرایط و نیازهای فرزندان خود آگاه باشند.

نظارت بر عملکرد و واکنش به موقع

یکی از اصلی ترین وظایف یک مشاور تحصیلی و مشاور کنکور، بررسی و نظارت بر عملکرد تحصیلی ، شامل پیشرفت هاو افت ها و دلایل ایجاد کننده شرایط است . تا در صورت نیاز به تشویق یا تلنگر زدن به دانش آموز بپردازد. اینکه مشاور بداند چه زمان و چگونه وارد عمل شود، از ویژگی  های مهم یک مشاور کنکور است.

نظارت موسسه بر مشاوران خود

یک موسسه حرفه ای  علاوه بردقت بر  روی انتخاب مشاوران حرفه ای و موفق، بر عملکرد مشاوران خود نظارت دارد. این مهم است که در صورت عملکرد ضعیف موسسه سریعا رسیدگی نماید تا دانش آموز دچار سردرگمی یا نگرانی ناشی از نبود مشاور نشود. بهترین موسسات مشاوره کنکور می دانند که مسئولیت سنگینی را بر عهده دارند. از این رو به صورت دوره عملکرد مشاوران و میزان رضایت دانش آموزان و والدین آن ها را بررسی می کنندو سعی در رفع نقاط  ضعف و تقویت نقاط قوت مشاوران خود و موسسه خود دارند.

هزینه معقول و مناسب

یکی از مواردی که دانش آموزان در هنگام انتخاب مشاور تحصیلی یا کنکور با آن مواجه اند، هزینه های مشاوره است. مسلما دریافت هر گونه خدمات نیازمند پرداخت هزینه آن است، اما این هزینه ها باید به صورت معقول تعیین شده باشد. برخی موسسات هزینه های سنگینی برای دادن مشاوره با عنوان مشاوره های تضمینی دریافت می کنند، اما هرگز در خصوص تضمینی که باید بدهند یا خسارت ناشی از عدم رسیدن به نتیجه حرفی نمی زنند. این موسسات با هدف کسب درآمد ، از موقعیت دانش آموزان و خانواده های آنان استفاده می کنند. یک موسسه مشاوره ای خوب، هزینه های منطقی و معقول متناسب با خدماتی که ارائه می دهد درخواست می کند.

شما می توانید با درنظر گرفتن نکات بالا برای انتخاب یک موسسه مشاوره ای خوب و مشاوران موفق اقدام کنید. این ها می توانند به شما کمک کنند تا در زمان انتخاب مشاور دچار گمراهی نشوید و انتخاب درست و منطقی داشته باشید.

ما در موسسه مشاوره کنکور بابایی منش ، با مشاوران حرفه ای و متعهد به شما کمک می کنیم تا بتوانید، با یک برنامه درسی متناسب با شرایط و ویژگی های خاص خودتان ، در مسیر کنکور  گام بردارید و بتوانید در رشته ای که می خواهید با تلاش خودتان و کمک های ما موفق شوید.

به اشتراک بگذارید...

مطالب پیشنهادی

توصیه می شود مطالب مشابه در این دسته بندی را مطالعه فرمایید

برای رسیدن به نتیجه مدنظرتان توصیه می‌شود که از افرادی که در این زمینه از تبحر، تخصص و تجربه بالایی برخوردار هستند کمک بگیرید. مشاوران تحصیلی می‌توانند برای رسیدن دانش آموزان به نتیجه مطلوب کمک کنند. مشاوران کنکور وظیفه دارند که با کاهش استرس، برنامه ریزی درسی دقیق و درست و … به پیشرفت درسی […]

ادامه ...

برای کسب یک رتبه خوب و قابل‌قبول برای پذیرش در دانشگاه و رشته مورد علاقه خود نیاز به یک برنامه ریزی درسی دقیق و منظم دارید در صورتی که به دنبال کسب رتبه و تراز رو به بالایی در آزمون سراسری هستید نیاز به برنامه ریزی توسط یک برنامه ریز درسی و یک مشاور تحصیلی […]

ادامه ...

برنامه ریزی برای کنکور از عوامل کلیدی برای موفقیت در کنکور می باشد. شاید یکی از مهم ترین دلایلی که منجر به اجرا نشدن برنامه درسی دانش آموزان می شود این امر است که آنها برنامه های خود را ساعتی یا روزانه تنظیم می کنند. همین امر سبب می شود که فرد نتواند در همان […]

ادامه ...

شاید همیشه درباره اینکه چگونه در کنکور قبول شوید، شنیده یا خوانده باشید. اما ما دراین مقاله می خواهیم راجب دلایل عدم قبولی در کنکور برایتان بنویسیم. چرا که دانستن و شناختن این دلایل می تواند به شما کمک کند، تا با سعی در رفع این دلایل بتوانید نقاط قوت تان را ارتقا دهید. پس […]

ادامه ...

سال کنکور سرشار از فشار روانی و استرس برای داوطلبان کنکور می باشد. روحیه ی پر از تنش، باعث می شود که مدیریت خوب و درستی بر نحوه و میزان مطالعه خود نداشته باشید. کنکور را می توان یکی از چالش های بزرگ دانست. زیرا نتیجه ای که از آن بدست می آید تاثیر زیادی […]

ادامه ...