زمان انتخاب رشته کنکور ارشد ۱۴۰۰

بعد از اعلام نتایج کنکور ارشد ، نوبت به انتخاب رشته کنکور ارشد ۱۴۰۰ رسیده است. داوطلبان کنکور که به ادامه تحصیل در دانشگاه های سراسری علاقه‌مندند می‌توانند در روزهای ۱۰ الی ۱۳ شهریور ماه برای انتخاب رشته کنکور سراسری اقدام نمایند. افرادی که کارنامه خود را دریافت کرده اند، در صورت مجاز بودن می‌توانند انتخاب رشته نمایند. افراد می‌توانند دانشگاه های مختلف روزانه ، نوبت دوم یا همان شبانه، پیام نور ، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان را در این بازه زمانی تعیین شده و براساس اولویت بندی خود در سایت سازمان سنجش انتخاب نمایند. انتخاب رشته دانشگاه آزاد و سراسری از هم جدا شده اند و داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه آزاد ۱۴۰۰ هستند باید در یک بازه زمانی دیگری در سایت دانشگاه آزاد این کار را انجام دهید. در ادامه به بررسی زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ خواهیم پرداخت. 

زمان انتخاب رشته کنکور ارشد ۱۴۰۰

زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

امسال زمان انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ در تاریخ دهم الی سیزدهم شهریور می‌باشد. آزمون کارشناسی ارشد به علت شیوع بیماری کرونا به تعویق افتاد و داوطلبان کنکور می‌توانند در بازه زمانی تعیین شده توسط سازمان سنجش انتخاب رشته کنند. 

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

برای این کار باید به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایید. بعد از ورود به سایت http://www.sanjesh.org/ می‌توانید در سمت راست بر روی گزینه کارشناسی ارشد کلیک نمایید. 

نحوه انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد

بعد از ورود به بخش کارشناسی ارشد شما باید گزینه ورود به سیستم در سمت راست را انتخاب نمایند. 

نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

بعد از ورود به سیستم شما می‌توانید از دو روش وارد سیستم شوید. روش اول کدپیگیری و شماره پرونده است و روش دوم با شماره پرونده و کدملی و سال تولد می‌توانید وارد سیستم شوید و کارنامه خود را ببینید. 

توجه کنید داوطلبانی که اطلاعات ثبت نامی خود را به هر دلیلی فراموش کرده یا گم کرده اند می‌توانند از طریق ارسال درخواست به سیستم پاسخگویی سازمان سنجش شماره پرونده و کد رهگیری خود را بازیابی کنند. 

نحوه انتخاب رشته

بعد از ورود به بخش کارنامه می‌توانید بر روی گزینه انتخاب رشته کلیک کرده و فرم مورد نظر را تکمیل کنید.

مشاوره انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

باید توجه داشته باشید نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد بسیار مهم است. داوطلبین کنکور باید علاوه بر رتبه و تراز فاکتورهای دیگر مانند علاقه، هزینه، مسیر و کیفیت دانشگاه خود را بررسی نمایند و براساس آن انتخاب رشته کنند. در این مسیر نیز می‌توانند از مشاورین کنکور که در این زمینه تجربه و مهارت بسیاری دارند کمک بگیرند. در زمان انتخاب رشته کارشناسی ارشد فرد امکان انتخاب ۱۰۰ کد رشته را دارد. 

هزینه اعلام علاقه مندی به دانشگاه های پیام نور و غیردولتی

در صورتی که برخی از افراد برای شرکت در دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی ابراز علاقه نکردند، اما مجاز به انتخاب رشته شده اند. در زیر بند الف که مشخصات ثبت‌نامی است پیغامی را مبنی بر انتخاب این رشته‌ها در کارنامه اعلام نتایج اولیه مشاهده خواهند کرد. آنها می‌توانند با پرداخت مبلغ ۱۳هزار و ۷۰۰  تومان به انتخاب رشته در این دانشگاه ها ابراز علاقه مندی نمایند. 

زمان آغاز انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی

علاقه مندان به انتخاب رشته در دانشگاه های آزاد اسلامی می‌توانند از ۹ شهریور ماه به درگاه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی برای انتخاب رشته مراجعه نمایند. 

تاریخ اعتراض به کارنامه کنکور

بعد ازدیدن کارنامه نتایج اولیه کنکور، داوطلبانی که درباره اطلاعات کارنامه خود (به غیر از معدل کاردانی و کارشناسی، نام رشته تحصیلی و یا نام محل اخذ مدرک کارشناسی) سوالی دارند، با توجه به توضیحات مربوط به کارنامه که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته و درگاه اطلاع رسانی این سازمان درج شده تا ۱۲ شهریور می‌توانند از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان اقدام نمایید.

به اشتراک بگذارید...

مطالب پیشنهادی

توصیه می شود مطالب مشابه در این دسته بندی را مطالعه فرمایید

داوطلبینی که مجاز به انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ هستند می‌توانند در بازه زمانی تعیین شده برای انتخاب رشته یعنی در ۱۰ الی ۱۳ شهریور برای انتخاب رشته اقدام کنند. برای این کار نیز می‌توانند از دفترچه راهنمای انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ کمک بگیرند. در حقیقت سازمان سنجش برای اینکه داوطلبان و قبول شدگان […]

ادامه ...

مدتی پس از آزمون سراسری دفترچه سوالات آزمون و کلید پاسخنامه آنها منتشر می شود. دفترچه سوالات کنکور و کلید انسانی نیز مانند دیگر زیر گروه های ریاضی و تجربی در سایت سازمان سنجش منتشر می شود. شما نیز می توانید سوالات زیر گروه انسانی از قبیل سوالات عمومی،اختصاصی،معارف اسلامی و زبان خارجه را در […]

ادامه ...

افرادی که مشمول سوابق تحصیلی در کنکور هستند شامل کسانی می شوند که دیپلم خود را سال ۸۴ و بعد از آن و مدرک پیش دانشگاهی خود را سال ۹۱ به بعد دریافت کرده اند. این داوطلبان جهت دریافت و مشاهده  و دریافت کد باید به سایت دیپ کد و از طریق آدرس dipcode.medu.ir اقدام […]

ادامه ...

در این مقاله قصد داریم توضیحاتی درباره نحوه برگزاری و ثبت نام و مصوبات جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی را مطرح کنیم در صورتی که شما داوطلبین به دنبال اطلاعاتی از آزمون سراسری و  اینکه کنکور ۱۴۰۱ چگونه خواهدبود هستید به ادامه مطالعه این مطلب بپردازید. دانستن زمان دقیق ثبت نام و آزمون می تواند […]

ادامه ...

آزمون کاردانی به کارشناسی در رشته های با کنکور حدودا در اوایل مرداد برگزار می شود. داوطلبانی که در آزمون کاردانی به کارشناسی سال ۱۴۰۰ شرکت کرده اند موظف اند چند روز قبل از آزمون به سایت سنجش (sanjesh.org) مراجعه کرده و کارت ورود به جلسه خود را دریافت و در نسخه چاپی هنگام برگزاری […]

ادامه ...